«Колядки з бомбосховищ» — зворушливий проєкт Суспільного до свят

«Колядки з бомбосховищ» — зворушливий проєкт Суспільного до свят

22 гру. 2023

Суспільне Мовлення представляє зворушливий проєкт до Різдва Христового та Нового року — «Колядки з бомбосховищ». Діти та дорослі з різних куточків України заспівали різдвяних пісень у сховищах, де вони проводять багато часу через російські обстріли. 

24 та 25 грудня відео з колядками виходитимуть на  Суспільне Чернівці, інших місцевих каналах Суспільного та каналі Суспільне Новини у «Суспільне. Спротив» і між основними програмами. 30 і 31 грудня — глядачі побачать у телеефірі щедрівки із цього з циклу.

Читайте також: «ҐЕРДАН. На Різдво»: Суспільне Чернівці транслюватиме старовинні колядки та обряди

«Проєкт “Колядки з бомбосховищ” — метафорична історія про Різдво і війну. Ми не знаємо, де і коли нас застане чергова атака росіян та тривога. Це може бути вночі, за годину, або прямо зараз, коли хтось читає цю публікацію. Це може бути у різдвяний вечір, коли світ, далекий від росії, святкує, як завжди — у затишному колі близьких та рідних, а українці мусять спуститися до бомбосховищ, — розповідає координаторка проєкту, продюсерка з виробництва Суспільне Чернігів Ольга Конопацька-Плехова. — Нас надихнули на створення цього проєкту відео, на яких українські діти під час повітряних тривог навчаються, танцюють та співають у бомбосховищах. І вони заспівають колядки та щедрівки, як і завжди, навіть якщо через війну доведеться робити це в бомбосховищі».

Читайте також: Різдвяні богослужіння на телеканалах Суспільного

У проєкті «Колядки з бомбосховищ» звучать і автентичні пісні новорічно-різдвяного циклу, зібрані під час етнографічних експедицій, і народні твори в сучасній авторській обробці. Їх заспівали у Чернівцях, Черкасах, Львові, Чернігові, Тернополі, Полтаві, Хмельницькому, Рівному, а також на Волині, у Кропивницькому, Вінниці та Івано-Франківську. Відео проєкту будуть опубліковані на ютуб-каналах Суспільного у цих регіонах.

Зйомки відбувалися у реальних бомбосховищах, куди спускаються в укриття під час обстрілів. 

«Такі проєкти, як "Колядки з бомбосховищ", сьогодні вкрай потрібні нам усім. Це про нашу силу, незламність і наші традиції, які ми захищаємо. Почувши про ідею проєкту, невагаючись вирішили доєднатись до його реалізації», — зазначає лінійна продюсерка  Суспільне Чернівці Олеся Жук.

Суспільне Чернівці у проєкті представлятимуть:  театр пісні «Onlytogether» Міського палацу дітей та юнацтва Чернівецької міської ради, що виконає колядку «Щедрівочка щедрувала» в аранжуванні Оксани Первової-Рошки і старший ансамбль зразкової вокальної студії «Шарм» Центрального Палацу культури м. Чернівців виконає колядку «Пане господарю» також в аранжуванні Оксани Первової-Рошки.

«Не зовсім просто було у цьому випадку нашій команді: операторам Антону Романюку та Василю Григоряку та режисерці Юлії Мілімонко, бо в укритті невеликі приміщення і низькі стелі, а охочих долучитись до проєкту в колективі "Onlytogether" виявилось немало. А ось іншу колядку ми знімали в укритті, що функціонує у кіноконцертній залі "Чернівці". Умови там виявились зручнішими для знімання. І ось нині колядки з Чернівців готові до зустрічі з аудиторією Суспільного мовника. І ними ми хочемо передати тепло наших сердець, що б’ються нині в унісон. Цими колядками ми хочемо сказати про те, що нас єднає, нагадати про християнські цінності та надію, які нам дарують ці свята», — каже Олеся Жук.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

У Чернівецькій області 一  це телеканал Суспільне Чернівці, Українське Радіо Чернівці та цифрові платформи: