«Чернівціводоканал» втрачає більше половини води через прориви та технологічні витрати

17:13, 6 лют. 2019
 
«Чернівціводоканал» втрачає більше половини води через прориви та технологічні витрати

Частину цих витрат компенсують за рахунок платників комунальних послуг - сорок два відсотки закладені в тариф на водопостачання.

Щоб зменшити втрати води, Водоканал планує оновити мережі у місті, реконструювати Насосні станції у селах Біла, Магала і Рогізна, та замінити найбільш зношені ділянки водогону Дністер-Чернівці.

«У нас є програма забезпечення водопостачання 24 години на добу. Ми можемо казати, що зараз постачаємо цілодобово, але через ремонти та прориви у нас перерви», – каже Ганнадій Дутко начальник відділу стратегічного розвитку та управління активами «Чернівціводоканалу».

Гроші на реконструкцію мережі водопостачання надає в кредит німецький державний банк– це 17 мільйонів євро. Їх виділили у 2016 році на перший етап оновлення комунального підприємства. Досі ці кошти не використовували. У 2025 році Чернівціводоканал повинен розпочати повертати кредит. Зараз у підприємстві готують тендерну документацію для першочергових витрат. За словами Геннадія Дутка, цьогоріч планують розпочати заміну мереж і найбільш зношених ділянок водогону. Також – поділити мережи у місті на зони з різним тиском.

«Це поділ міста на 28 зон за тиском, вони будуть обладнанні регуляторами тиску. Це дозволить локалізувати роботи, а не відключати півміста від водопостачання» – каже Ганнадій Дутко начальник відділу стратегічного розвитку та управління активами «Чернівціводоканалу».

На сесію міської ради 12 лютого винесли проект рішення щодо фінансової угоди з німецьким банком. Якщо депутати за нього проголосують – Водоканал отримає грант на 350 тисяч євро. Його повинні витратити на розробку технічно-економічного обгрунтування. За словами Генадія Дутка, це потрібно банку, щоб знати, чи доцільно виділяти Чернівціводоканалу другий етап кредиту, а це близько 21 мільйона євро.