Виїзна студія та прямі ефіри на радіо: яким буде Всесвітній день Вишиванки на Суспільному Буковини

Виїзна студія та прямі ефіри на радіо: яким буде Всесвітній день Вишиванки на Суспільному Буковини

18 тра. 2021

20 травня до Дня вишиванки команда Суспільного мовника Буковини готує 3-годинний спецефір — виїзну студію, однойменну назві цьогорічного свята  —  «Земля для нащадків: як зберегти довкілля».  

Студія працюватиме з 12:10 до 15:00 в ефірі телеканалу UA: БУКОВИНА, паралельно із 12:20 до 12:50 у прямому ефірі на UA: Українське радіо Буковина журналісти спілкуватимуться із запрошеними гостями про День Вишиванки у Чернівцях.

Працюватиме у цей день 2 пари ведучих: Євгенія Гайфер та Інна Кубай, Інна Стефанець та Аліна Хрищук — на вулиці ім. Ольги Кобилянської у виїзній студії Суспільного Буковини. Окрім спікерів, між студіями виступатимуть етновиконавці, зокрема бандурист Юрій Фединський, виконавець на традиційних духових інструментах Максим Бережнюк, бандурист та лірник Тарас Козуб, а також на різних локаціях міста відбуватимуться музичні заходи.

Організатори Дня вишиванки цьогоріч акцентуватимуть увагу відвідувачів на музиці, традиціях та необхідності збереження природних ресурсів.

«Ювілейний рік Всесвітнього дня вишиванки присвячується українській народній музиці та проблемам вирубки лісів, висихання річок і забруднення довкілля пластиком. Як пов’язані культурна спадщина та екологія? Насправді взаємопроникливо. Коли певна територія стає непридатною для життя, з часом зникає і вся місцева культура, яка століттями створювалася предками», — зазначив співорганізатор та співзасновник «Всесвітнього дня вишиванки» Олександр Ткачук.

Команда UA: БУКОВИНА у своїх студіях говоритиме менше про вишиванки, а більше про тих, хто їх одягає.

«Цього року у наших студіях команда Суспільного приділятиме більше уваги питанням збереження довкілля. Кожного разу одягаючи вишиванку варто себе запитувати, а чи наступне покоління зможе одягти цей національний одяг, чи зберігатиме традиції і чи продовжуватиме їх? На мою думку, людство зараз наблизилося до ситуації, коли позиція кожного з нас, підхід до взаємодії з оточенням, визначає чи буде у нас «завтра», і якщо так, то яким воно буде? Думаю, що все у наших руках і ми зможемо зберегти це місто, область, країну та планету для нащадків», — розповів продюсер UA: БУКОВИНА Максим Волошин.

Зазначимо, що Суспільний мовник Буковини щорічно надає інформаційну підтримку Всесвітньому дню вишиванки. Про те, яким був спецефір свята торік читайте за посиланням

Дивитися і слухати програми й стежити за всіма заходами і випусками новин Буковини можна на сайті Суспільне | Новини, на сторінці Суспільне Буковина у Фейсбуці, Інстаграмі та UA: Українському радіо Буковина, а також онлайн на сайті філії.

Фото та відео ГО «Всесвітній день Вишиванки»