Про що згадують лише перед виборами: UA: БУКОВИНА розбирає «вічні» проблеми регіону

Про що згадують лише перед виборами: UA: БУКОВИНА розбирає «вічні» проблеми регіону

6 жов. 2020

Напередодні виборів Суспільний мовник у марафоні «Місцеві» розповідає про проблеми, котрі має вирішувати місцева влада, яку громадяни обиратимуть 25 жовтня.

З вересня журналісти Суспільного Буковини готують історії про локальні проблеми —  реальні потреби людей, провали й успішні способи їх розв’язання. Найкращі з регіональних сюжетів потрапляють до міжрегіонального шоу «Ранок на Суспільному»«Суспільної студії» на UA: ПЕРШИЙ та дискусійних програм на UA: Українське радіо, де про них дізнається вся країна.

«З 7 вересня по 25 жовтня команда новин Суспільного Буковини готує історії з різних сфер про проблеми, які можна вирішити саме на місцевому рівні. Водночас ми говоримо й про позитивні практики, якщо такі є. Цей проєкт задумувався саме на передвиборчий період, щоб показати, які проблеми або десятиліттями відкладають від виборів до виборів, або вирішують власними силами», — розповідає шефредакторка новин Суспільного Буковини Христина Гаврилюк.

В одному із сюжетів новинарі Суспільного розповіли про те, що місцева влада Буковини п’ять років не виділяла коштів на захист від повеней. Як наслідок, стихія завдала чимало шкоди буковинцям  — вода вийшла з берегів у 37 населених пунктах.

Команда проєкту визначила 7 найболючіших проблем регіонів, із якими має боротися місцева влада: медицина, інфраструктура, екологія, ЖКГ, освіта, безпека та фінанси. 

«Подивіться матеріали цього проєкту. Чи багато ситуацій будуть незнайомими для вас? Проблеми всюди ті самі. Принаймні схожі. І кожна має шляхи вирішення. Звісно, десь із цим упоралися, і це добре. А десь — із року в рік, від виборів до виборів відкладають, жаліються, кивають на столицю. Це можливість для людей бачити перед очима не лише яскраві передвиборчі бігборди з обіцянками. Це можливість проаналізувати, подумати, зробити висновки. І зрозуміти, зокрема, що вони самі можуть зробити», — зазначив генеральний продюсер інформаційного мовлення Суспільного Федір Скрипник.

Читайте також: Портрет українського життя — підбірки проблем, із якими живуть регіони від виборів до виборів на Суспільне Новини

З добіркою буковинських історій можна ознайомитися онлайн: на ютуб-каналі Суспільного Буковини.