«Маланку не зупинити» — телеканали Суспільного покажуть традиційне етнодійство Буковини

«Маланку не зупинити» — телеканали Суспільного покажуть традиційне етнодійство Буковини

12 січ. 2022

15 січня о 12:30 дивіться на UA: БУКОВИНА та всіх регіональних телеканалах Суспільного спецпроєкт «Маланку не зупинити» — про традиції маланкування. Ефір готує команда Суспільне Буковина.

15-16 січня у Чернівцях відбуватиметься «Фестиваль Маланок 2022», який інформаційно підтримує Суспільне Буковина. Журналісти мовника запросили до ефірної розмови організаторку дійства та етнографиню, які розкажуть, чим відрізняється традиційна Маланка від переберії (карнавалу), а також про унікальні, притаманні лише для Буковини, образи та костюми. 

Команда Суспільного відшукала у власних архівах документальні кадри, які покажуть глядачам, як розвивався фестиваль Маланок у Чернівцях, як місцеві виготовляють маски та чим особлива красноїльська, вашківецька, суховерхівська, горбівська, чагорська Маланки. Крім цього, журналісти Суспільне Буковина готують включення наживо із площі Філармонії, де відбуватиметься хода учасників, відтак глядачі зможуть насолодитися атмосферою дійства.

«Вперше український глядач має змогу побачити на телеекранах таке колоритне дійство як Фестиваль Маланок у такому масштабі. Здебільшого, медіа обмежуються включеннями з місця подій, стрімами чи сюжетами. Ми ж вирішили показати, які Маланки бувають, чим відрізняються святкування від села до села. Великий спецефір на всіх регіональних мовниках Суспільного надасть нашому глядачу найширшу та найдетальнішу інформацію про карнавальне дійство у Чернівцях та Маланки в регіонах Буковини, а крім цього подарує неймовірну картинку, яка майже щороку змінює сірий січень на декілька днів. Отож, Маланку не зупинити!» розповідає продюсер Суспільне Буковина Максим Волошин

 Онлайн «Маланку не зупинити» можна дивитися можна на сайті UA: БУКОВИНА та усіх регіональних телеканалів.

         Читайте також:  Від політичних дебатів до музичних новинок: підсумки роботи команди Суспільне Буковина у 2021 році

Загалом, про святкування Маланки на Буковині розповідатимуть команда телеканалу UA: БУКОВИНА, Українського радіо Буковини та діджитал-команда Суспільне Буковина.

 

У четвер, 13 січня, о 13:00, у програмі «Точка дотику» на хвилях Українського радіо Буковини журналістка Аліна Хрищук поспілкується із організаторкою фестивалю Оксаною Лелюк про те, як від 2011 року розвинувся фестиваль, завдяки чому вдається привертати увагу туристів. 

«Фестиваль зробив унікальну річ – поєднав традиційну Маланку і переберію. Це той випадок, коли минуле і сучасне народжує нові етнографічні смисли. Для мене, як для горянки, дуже важливо говорити про цю традицію, досліджувати її витоки, порівнювати, передавати іншим. Адже на Путильщині, наприклад, традиційне маланкування не збереглося. До розмови я запросила однодумицю місцеву етнографиню Іванну Стеф’юк, бо мені важливо не лише показати унікальність Буковини, але й розповісти про особливості інших регіонів», - каже журналістка Українського радіо Буковини Аліна Хрищук.

Організаторка фестивалю у Чернівцях Оксана Лелюк розповіла про цьогорічний захід та його місію: «Фестиваль спрямований на відродження традицій, народних свят Буковини та інших регіонів, на створення особливого іміджу Чернівецької області, як регіону унікальної культури та своєрідного колориту. Цього року буде більше 30-ти колективів. Представники Чернівецької області та Черкаської, Івано-Франківської, Хмельницької, Житомирської, а також гурт з Румунії».

За словами організаторки, фольклорні колективи оцінюватиме журі. В день фестивалю триватиме онлайн-голосування на сайті.  Окрім того, 16 січня, о 16.00 в мистецькому центрі Миколайчука відбудеться показ фільму «Маланка-культура народу». Вхід вільний.

Глядачі, окрім регіонального спецефіру «Маланку не зупинити», побачать новинні сюжети на діджитал-платформах Суспільного та на ютуб-каналі філії — про те, як буковинці у різних містечках та селах готуються до цього свята та які традиції передають із покоління в покоління.

«Про  Маланку на Буковині наша команда готує два відео на ютуб-платформу з Красноїльська та Вашківців, де маланкарі традиційно організовують це свято. Раніше ми вже розповідали читачам та глядачам про підготовку до Маланки,  історії, звідки пішла переберія та про атрибутику костюми та маски. Готуватимемо фоторепортажі з переберії на сайт suspilne.media, в інстаграм та телеграм. Окрім того, показуватимемо, якою є Маланка в Чернівцях», зазначила шеф-редакторка новин Суспільне Буковина Алла Подлєсна.

Як на Буковині готуються до традиційної Маланки та яким буде свято цьогоріч – дивіться у відео.

Суспільне Буковина  — це телеканал UA: БУКОВИНА та Українське радіо Буковина

Новини про регіон читайте на діджитал-платформах Суспільне Буковина:

Новини філії, телепрограму та онлайн трансляції теле- та радіоефіру шукайте на сайті Суспільне Буковина.

Місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.