Слухали Юрія Андруховича та писали командою – Суспільне Буковини доєдналося до написання Радіодиктанту національної єдності

Слухали Юрія Андруховича та писали командою – Суспільне Буковини доєдналося до написання Радіодиктанту національної єдності

9 лис. 2021

Журналісти Суспільного Буковини разом із працівницями Наукової бібліотеки ЧНУ приєдналися до написання ХХI радіодиктанту національної єдності.

Розпочався радіодиктант о 10:00. Читав текст його автор — письменник Юрій Андрухович. Команда Суспільного Буковини писала диктант у читальній залі Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з дотриманням карантинних вимог.

Радіодиктант національної єдності транслювався наживо в ефірі «Суспільної студії» на телеканалі UA: ПЕРШИЙ, Українському радіо та Радіо Культура, а також на фесбук-сторінках Суспільного, зокрема і на сторінці Суспільне Буковина.

«Цьогріч написати Радіодиктант мені вдалося краще. Вперше не було відчуття іспиту. Нічого не повторювала і була спокійною. Навіть відчула себе Літописцем, що несе крізь віки мовну культуру своєї нації. Хай тільки і на годину. Окрема подяка пані Ларисі Масенко — стиль читання Юрія Андруховича залишився унікальним та впізнаваним. Водночас, ближчим до правописних норм та людей, які їм слідують. Щоправда, було б добре знизити швидкість читання», — розповіла керівниця Українського радіо Буковина Інна Стефанець.

Після написання диктанту, радіожурналістка Маргарита Олійник через онлайн-включення розповіла колегам у суспільній студії в Києві про те, як буковинці писали радіодиктант цьогоріч.

Галина Вівчарук, інженерка з охорони праці Суспільного Буковини, щороку пише диктант і щороку в неї гарні результати, каже, через те, що звертає увагу на зміни в правописі. 

«Приємно брати участь у загальнонаціональному заході, оскільки відчуваєш себе частинкою української нації. У такий непростий час важливо об’єднуватися, зокрема через рідну мову. У написанні радіодиктанту беру участь не вперше. Цього разу довелося переписувати диктант. Хочеться, щоб надалі текст читали повільніше. Були також незрозумілі слова. З нетерпінням чекаю на оприлюднення оригінального тексту, щоб перевірити свої помилки. Навіть під час пандемії такі заходи варто проводити, особливо у нашій багатонаціональній країні. Пишучи диктант українською, ми всі так чи інакше відчуваємо себе українцями», розповіла Галина Вівчарук.

Про те, як чернівчани писали радіодиктант, дізнавайтеся зі статті на новинному сайті Суспільного. 

Лист з текстом написаного радіодиктанту можна надсилати протягом до 10:00 11 листопада на адресу: Київ 1001, Хрещатик, 26, Українське радіо, «Радіодиктант». Він може прийти, наприклад, і 18 листопада, але на поштовому штемпелі повинна бути дата 10 листопада. Також можна відправляти на електронну адресу: rd@ukr.radio. 

Текст цьогорічного диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00.

Розповідайте, як ви писали радіодиктант: публікуйте в соцмережах фото або дописи із хештегом #радіодиктант2021.

Слухати Українське радіо Буковина можна онлайн на сайті та на частотах

  • Чернівці –  91,8 FM;  
  • Новодністровськ – 106, 6 FM
  • Путила – 107,0 FM.

Нагадаємо, місцеві Суспільні телерадіокомпанії разом із загальнонаціональними телеканалами UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й каналами Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура) входять до мережі найбільшого незалежного медіа в Україні — Суспільне мовлення.