Як розповідати про людей з інвалідністю — менторкою стала журналістка UA: БУКОВИНА

Як розповідати про людей з інвалідністю — менторкою стала журналістка UA: БУКОВИНА

2 сер. 2021

У суботу, 31 липня, діджитал-фахівчиня Суспільного мовника Буковини Оксана Чміль у ролі менторки долучилася до тренінгу «Як розповідати представникам ЗМІ про людей з інвалідністю». Тренінг відбувся у Чернівцях, його організатором стала ГО «Чернівецьке об’єднання ЗАХИСТ» за підтримки IM Swedish Development Partner. 

Читайте також: Як розповідати історії людей з інвалідністю – на UA: БУКОВИНА відбулося обговорення

Люди з інвалідністю та батьки, які виховують дітей з інвалідністю, говорили про те, як спілкуватися з журналістами так, щоб вони розповідали їхні історії. На тренінгу йшлося також про сталу співпрацю з медійниками «на рівних», як розпізнавати маніпуляції та не дозволяти маніпулювати собою. А ще — як мережуватися, щоб бути помітними, домовлятися та розставляти пріоритети.

«Робота з людьми ніколи не буває передбачуваною, тому і варто проговорювати усе до дрібниць. Саме таким я бачу алгоритм роботи з людьми з інвалідністю. Їм, як і всім іншим, важливо бути видимими та аби інші бачили їх такими, які вони є. Саме це найбільше хвилювало учасниць тренінгу. З ними ми обговорили окремий кейс роботи з журналістами, з`ясували, що для них некомфортно, що не сподобалося у роботі та результаті. А також обговорили, що було б правильно зробити з їхнього боку та що слід вимагати від журналіста. Можливо, це разом зі знаннями формату матеріалів та специфіки роботи журналіста, допоможуть не зустріти цю роботу "багнетами", а побудувати злагоджену комунікацію для продуктивної співпраці», розповіла Оксана Чміль.

«Почула для себе багато корисної інформації. Як поводитись при наданні будь-якої інформації журналістам чи будь-кому іншому. Такі заходи важливі, тому що, як керівник ГО, що опікується молоддю з інвалідністю, я насамперед маю сама навчитись доносити інформацію до інших. Тільки на таких тренінгах і можна цього навчитись»,  — розповіла учасниця тренінгу, керівниця Центру для молоді з інвалідністю «Даруй тепло» Марія Чегорян.

Разом з експерткою ГО «Чернівецьке об’єднання ЗАХИСТ» Марією Нікітіною Суспільне Буковини розробило серію постерів про те, як журналістам розповідати історії людей з інвалідністю. 

 Нагадаємо також, що 15 липня на UA: БУКОВИНА стартував подкаст «Вагомі». Тематичні епізоди виходять двічі на місяць.

«Вагомі» — це історії буковинок, які змінюють суспільство. У подкасті журналістки Суспільного в Чернівцях поговорять із сучасницями, які реабілітують після війни, дають можливість реалізуватись жінкам, котрі потерпають від домашнього насильства, роблять жінок з інвалідністю «видимими» в  соціумі. Випуск із Марією Нікітіною вже 12 серпня

Дивитися і слухати програми й стежити за всіма заходами і випусками новин Буковини можна на сайті Суспільне | Новини, на сторінці Суспільне Буковина у Фейсбуці, Інстаграмі та Українському радіо Буковина, а також онлайн на сайті філії.