«Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: БУКОВИНА

«Виборчий округ. Місцеві» — Суспільне запрошує кандидатів на дискусію в прямому ефірі UA: БУКОВИНА

1 жов. 2020

 

З 6 жовтня в телеефірі Суспільного Буковини стартує суспільно-політичне токшоу «Виборчий округ. Місцеві». До дискусії в прямому ефірі журналісти Суспільного запрошуватимуть  кандидатів у депутати до місцевих рад, а також кандидатів в очільники міст Чернівецької області, які балотуватимуться на місцевих виборах 25 жовтня.

«На Суспільному мовнику Буковини стартує проєкт «Виборчий округ. Місцеві». Ми запрошуємо представників партій до Чернівецької обласної та міської рад, а також кандидатів у мери Чернівців та Новодністровська. Ми плануємо показати виборцям нашого краю претендентів – з якими компетенціями та мотивацією вони йдуть на вибори. Це фактологічна дискусія, де ми дізнаємося як кандидати планують вирішувати місцеві проблеми, почуємо від них відповіді на питання експертів та мешканців області. Не пропустіть цей проєкт, якщо плануєте зробити усвідомлений вибір 25 жовтня», - зазначив  продюсер Суспільного Буковини Максим Волошин.

Публічні співбесіди з кандидатами дивіться на телеканалі UA: БУКОВИНА  у будні о 19:20 після підсумкового випуску новин.

У межах «Виборчого округу. Місцеві» ведучі Євгенія Гайфер та Марія Мороз озвучать коротку інформацію про учасників виборчих перегонів та поставлять запитання від редакторської групи й місцевих мешканців, дізнаються плани кандидатів щодо найбільших викликів регіону. Також кожен учасник матиме одну хвилину на самопрезентацію.

Ведуча Марія Мороз розповідає: «Мета токшоу «Виборчий округ. Місцеві» познайомити глядачів з кандидатами і партіями, які балотуються, а також з їхніми політичними програмами. Підготовлені попередньо питання редакторською групою Суспільного Буковини, дадуть можливість глядачу зрозуміти чи знає кандидат проблеми свого округу та чи розуміє повноваження органів місцевого самоврядування».
Журналісти Суспільного Буковини побували у всіх районах області де спілкувалися з виборцями та записували питання до кандидатів, а також дізнавалися проблеми округів, які у прямому ефірі озвучать  кандидатам. 

Уже 6 жовтня о 19:20 перший ефір про кандидатів на посаду мера Чернівців. «Ми визначали кандидатів, яких запрошуємо у перший ефір за алфавітним порядком,  відповідатимуть на запитання  кандидати за алфавітним порядком також. Кожен матиме хвилину  на відповідь в тематичному блоці, а всього таких тематичних блоків буде вісім. При цьому, наша команда у додатковий час може задавати уточнюючі питання» уточнила ведуча Євгенія Гайфер.

Читайте також: Суспiльне Новини — лідер із дотримання журналістських стандартів

«Наша місія особливо цінна в період виборів, коли з екранів валяться джинса й замовні маніпулятивні матеріали. На Суспільному ми гарантуємо незаангажованість, наші журналісти не виконують нічиїх замовлень і не погоджують запитань. Це може комусь не подобатися, але лише в нас — рівні умови для всіх кандидатів. Суспільне — це єдиний незалежний мовник, що керується інтересами наших глядачів і слухачів», — зазначив член правління UA: Суспільне мовлення, відповідальний за адміністративно-господарський напрям та регіональний розвиток, Микола Чернотицький.

Журналісти Суспільного мовника UA: БУКОВИНА допомагатимуть виборцям розібратися з програмами кандидатів і перевірятимуть учасників перегонів на знання місцевих проблем та розуміння повноважень місцевого самоврядування.

«Місцеві вибори — це про масштаби країни й локальний вплив. Оскільки явка на місцеві вибори зазвичай нижча, то одне з наших завдань — донести їхню важливість в умовах децентралізації. Саме тому Cуспільний мовник так багато уваги приділятиме місцевим виборам на всіх своїх платформах. Для нас також буде викликом висвітлення власне дня виборів в умовах погіршення епідеміологічної ситуації, тому ми вибудовуємо наші виробничі процеси так, аби всі філії мали змогу здійснювати свою роботу безпечно та якісно», — розповіла генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей.

Нагадаємо, «Виборчий округ» — суспільно-політичний проєкт регіонального мовлення Суспільного, що має на меті налагодити якісний діалог між владою та виборцями, а також надати аналіз професійної діяльності осіб на виборних посадах. Завдяки незаангажованому майданчику Суспільного мовника виборці матимуть змогу розібратися з програмами кандидатів і зробити виважений самостійний вибір.

Проєкт «Виборчий округ» регіональних філій має вже 3 сезони: уперше на ефіри Суспільного запрошували народних депутатів-списочників восени 2018 року, кандидатів у народні депутати за одномандатними виборчими округами (мажоритарників) у липні 2019 року перед позачерговими парламентськими виборами, у сезоні листопада 2019 року аналізували роботу новообраних депутатів Верховної Ради за 100 днів після виборів.